Jakie suplementy pomogą Ci przybrać na wadze?

witaminy suplementy

Aby przybrać na wadze, powinieneś więcej jedzenia spożywać! Co jednak w przypadku, gdy nie jesteś w stanie spożyć wystarczającej ilości makroskładników z pożywienia? Wówczas dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po witaminy i suplementy diety. W dzisiejszym artykule opiszemy kilka najbardziej popularnych suplementów diety dla osób, które pragną nabrać masy mięśniowej.

Potrzebujesz co najmniej 1 gram zdrowego białka na 1 kilogram swojej masy ciała, aby zbudować tkankę mięśniową. Jest to zdecydowanie najniższa ilość (zaleca się spożycie ok. 2g na kg masy ciała) aby myśleć o jakichkolwiek efektach w postaci przyrostu mięśni. Białko w proszku jest łatwa w użyciu i pozwala na dostarczenie nawet 25g białka z jednek porcji suplementu.

Tłuszcze omega3

Tłuszcze Omega-3 są od kilku lat bardzo popularnym suplementem. Wiele produktów posiada etykietę z napisem „zawiera omega-3”. Zalety włączenia ich do diety na przyrost masy ciała obejmują zmniejszenie ryzyka zapalenia ścięgien. Ich stosowanie jest również ważne, aby pomóc utrzymać tłuszcz pod kontrolą podczas przybierania na wadze.

Kreatyna

Kreatyna jest wiodącym produktem zwiększającym siłę oraz masę mięśniową. Najpopularniejszym rodzajem kreatyny jest monohydrat kreatyny w proszku. Chociaż na rynku jest wiele rodzajów kreatyny, z pewnością sugerowałbym pozostanie przy proszku monohydratu. To najtańszy rodzaj kreatyny dostępny na rynku.

Glutamina

W okresach dużego wysiłku (takich jak podnoszenie ciężarów) organizm potrzebuje glutaminy, aby pomóc w utrzymaniu normalnych funkcji. Warto stosować do 15 gramów dziennie. Glutamina to nieco droższy suplement w porównaniu do kreatyny, ale jest równie ważny, jeśli nie ważniejszy!

ZMA

ZMA to połączenie cynku i magnezu. Według badań, suplement ten w naturalny sposób może podnieść poziom testosteronu do 45%. Ten wzrost poziomu hormonu budującego mięśnie również zapobiega asymilacji mięśni. Ponadto nie zawiera szkodliwych składników, które mogłyby wpływać na naturalną równowagę hormonalną organizmu.

Carbo

Węglowodany są niezbędne w każdej diecie na masę. Odżywka węglowodanowa pozwala na dostarczenie organizmowi nawet 50g węglowodanów w jednej porcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *