A po treningu..

Półgodzinne spotkanie z przyrządami na siłowni się skończyło, jednak prawdziwy sportowiec wie, że to nie koniec. Dla rozgrzanego organizmu nagła stopka może okazać się brzemienna w skutkach, warto, więc go przygotować na to, że trening dobiegł końca, jednocześnie skutecznie zakonserwować to, co udało się wypracować ze sztangą. Można by powiedzieć, że jest to rozgrzewka potreningowa, czyli wykonanie kilku ćwiczeń rozciągających. Bardzo wiele osób traktuje je, jako kontynuacja treningu i na stałe wpisała drążek do podciągania do swojego planu treningów.

Jest to tym bardziej ważne, że pozwala rozluźnić się całemu ciału i zredukuje do minimum problem dnia następnego, czyli zakwasy.

Dodatkowym atutem jest także szybsza sprawność całego ciała i możliwość kolejnego treningu. Najważniejsza zasada ćwiczeń rozciągających po treningu jest taka, że należy rozciągnąć wszystkie mięśnie, które były tego dnia ćwiczone. Trzeba to robić powoli, ale do oporu. Najlepiej w serii po trzy powtórzenia.

Gwóźdź programu

Po wyczerpujących treningu każdy sportowiec idzie pod prysznic. Nie tylko po to, żeby zmyć z siebie pot, ale również, dlatego, żeby się jeszcze bardziej zrelaksować i odprężyć całe ciało. Regularne treningi, intensywne i wykonywane zgodnie z zaleceniami instruktorów, okraszone dodatkowo zdrowym trybem życia i odpowiednią, wysokobiałkową dietą, dadzą wymierne rezultaty. Nawet największy chudzielec będzie musiał w końcu kupić o rozmiar, czy dwa większe ubrania, bo w dotychczasowe najzwyczajniej w świecie nie wejdzie. Początki są jednak trudne, a przez pierwsze cztery tygodnie efektów może nie być widać gołym okiem. Wtedy, bowiem buduje się dopiero tkanka mięśniowa, którą regularnymi ćwiczeniami odpowiednio będzie się rzeźbić.

Żeby zebrać jak najwięcej korzyści, warto pamiętać o podstawach, które niestety bardzo często są pomijane przez trenujących. Przede wszystkim odpowiedni strój, po drugie dobra rozgrzewka, po trzecie trening właściwy na miarę możliwości, a po czwarte – dobre zakończenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *